2018 Winter Track & Field All-County Teams

2018 Union County Interscholastic Athletic Conference

All-County Boys Indoor Track & Field Teams

Event Team Athlete School
55 First Team Gabriel Nash Elizabeth
Second Team Makay Johnson Union Catholic
Third Team Guinove Joanus Elizabeth
55 Hurdles First Team Ola Akande Rahway
Second Team Josiah Cadet Cranford
Third Team Kyle Estivene Scotch Plains-Fanwood
400 First Team Tahkwan Ingraham Union
Second Team Marvin Polynice Rahway
Third Team Elijah Brown Union Catholic
800 First Team Spencer Weigand Westfield
Second Team Justin Cadas Union Catholic
Third Team Andrew Wright Rahway
1600 First Team Jonathan Mobisa Union
Second Team Brandon Garcia Scotch Plains-Fanwood
Third Team James McCutcheon Westfield
3200 First Team Ben Fleischer Scotch Plains-Fanwood
Second Team Andre Rodriguez Union Catholic
Third Team Maximus Russo Summit
4 x 400 First Team Daryl Miller Union Catholic
Makay Johnson
Christian Albanese
Elijah Brown
Second Team Marvin Polynice Rahway
Raul Torres
Andrew Wright
Jerrish Halsey
Third Team Terrance Brown Elizabeth
Jhon Guerrero
Tre’Quan Lomax
Gabriel Nash
High Jump First Team Brian Diaz Rahway
Second Team Krishna White Union Catholic
Third Team Nasim Boyd Rahway
Shot Put First Team Brandon Patterson Union Catholic
Second Team Kyle Lipscomb Linden
Third Team Uchenna Duru Union Catholic
Pole Vault First Team Conor Reilly Union Catholic
Second Team Cheney Price New Providence
Third Team Obadare Animashaun Union Catholic
2018 Union County Interscholastic Athletic Conference

All-County Girls Indoor Track & Field Teams

Event Team Athlete School
55 First Team Azariah Grantham Union
Second Team Alexis Peterson Rahway
Third Team Jodi Alston Rahway
55 Hurdles First Team Icisys Sadler Summit
Second Team Brianna Ewing Union Catholic
Third Team Felicia Quainoo Union Catholic
400 First Team Kaira Brown Kent Place
Second Team Khamil Evans Union Catholic
Third Team Chidumga Nkulume Union
800 First Team Victoria Vanriele Governor Livingston
Second Team Leena Morant Union Catholic
Third Team Katie Hamilton Westfield
1600 First Team Grace Morgan Westfield
Second Team Morgan Williams Union Catholic
Third Team Mia Melao Westfield
3200 First Team Jerika Lufrano Union Catholic
Second Team Sarah Hacker Westfield
Third Team Caroline Mondelli Governor Livingston
4 x 400 First Team Mia Bennett-Jones Union Catholic
Khamil Evans
Zamira Ysaac
Leena Morant
Second Team Gabrielle Lamadieu Union
Chidumga Nkulume
Azariah Grantham
Takiyah Harris
Third Team Sophie Cresitello Governor Livingston
Caitlin Colendenski
Katelyn Quinn
Victoria Vanriele
High Jump First Team Angelique Williams Union Catholic
Second Team Che Dashiell Scotch Plains-Fanwood
Third Team Tyler Scott Union Catholic
Shot Put First Team Stacey Saint-Paul Rahway
Second Team Erica Lawrence Westfield
Third Team Cynthia Ozorumba Union
Pole Vault First Team Lauren Saifi Governor Livingston
Second Team Sophie Bauhs Kent Place
Third Team Hannah Capone Cranford